Portal_background_image

جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان اراك

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اراک به ریاست نصیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور جمعی ازمسئولین دستگاهای اجرایی مرتبط شهرستان صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارگردید.

نصیری دراین نشست  گفت: در راستای جلوگیری از تشدید بحران کم آبی قرار است بیش از 250 حلقه چاه غیرمجاز در قالب فرم یک و پنج در سطح شهرستان اراک مسلوب‌المنفعه شود.

وی گام بعدی برای مدیریت آب در شهرستان را نصب کنتورهای هوشمند و برداشت‌های حجمی از آب توسط کشاورزان برشمرد و بیان کرد: اعتبارات لازم برای نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های مجاز در سطح شهرستان با دستور استاندار تأمین شده است.

معاون عمرانی فرمانداری تصریح کرد: با رهاسازی آب قنوات و سدهای خاکی می‌توان به احیا رودخانه کرهرود و تأمین آب تالاب میقان کمک کرد.

نصیری با اشاره به اینکه میزان مصرف شهرداری برای آبیاری فضای سبز 700 لیتر در ثانیه است، اظهار کرد: شهرداری با تشکیل کارگروه و ارائه برنامه و راهکار‌‌های کارشناسی شده الگویی را برای مصرف کم‌آب در فضای سبز و یا حفظ شرایط فعلی اجرا کنند.

وی با اشاره به پسماندهای کشاورزی بیان کرد: از جمله معضلاتی که در حوزه محیط‌زیست و پسماندها با آن روبرو هستیم بحث پلاستیک‌هایی است که برای آبیاری برخی از محصولات کشاورزی مثل کشت هندوانه به کار می‌رود و پس از برداشت در محیط رها می‌شود.

وی افزود: در جلسه پسماند شهرستان برای مقابله با تشدید رها‌سازی زباله بعد از کشت در محیط مصوب شد متولیان محیط ‌زیست اخطار و تذکرهای لازم را در این حیطه به کشاورزان داده و متخلفین که از اجرای این امر سرپیچی می‌کنند را به دادگاه معرفی کنند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری اراک


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها