Portal_background_image

جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان اراك

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اراک به ریاست نصیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور جمعی ازمسئولین دستگاهای اجرایی مرتبط شهرستان صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارگردید.

نصیری دراین نشست  گفت: در راستای جلوگیری از تشدید بحران کم آبی قرار است بیش از 250 حلقه چاه غیرمجاز در قالب فرم یک و پنج در سطح شهرستان اراک مسلوب‌المنفعه شود.

وی گام بعدی برای مدیریت آب در شهرستان را نصب کنتورهای هوشمند و برداشت‌های حجمی از آب توسط کشاورزان برشمرد و بیان کرد: اعتبارات لازم برای نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های مجاز در سطح شهرستان با دستور استاندار تأمین شده است.

معاون عمرانی فرمانداری تصریح کرد: با رهاسازی آب قنوات و سدهای خاکی می‌توان به احیا رودخانه کرهرود و تأمین آب تالاب میقان کمک کرد.

نصیری با اشاره به اینکه میزان مصرف شهرداری برای آبیاری فضای سبز 700 لیتر در ثانیه است، اظهار کرد: شهرداری با تشکیل کارگروه و ارائه برنامه و راهکار‌‌های کارشناسی شده الگویی را برای مصرف کم‌آب در فضای سبز و یا حفظ شرایط فعلی اجرا کنند.

وی با اشاره به پسماندهای کشاورزی بیان کرد: از جمله معضلاتی که در حوزه محیط‌زیست و پسماندها با آن روبرو هستیم بحث پلاستیک‌هایی است که برای آبیاری برخی از محصولات کشاورزی مثل کشت هندوانه به کار می‌رود و پس از برداشت در محیط رها می‌شود.

وی افزود: در جلسه پسماند شهرستان برای مقابله با تشدید رها‌سازی زباله بعد از کشت در محیط مصوب شد متولیان محیط ‌زیست اخطار و تذکرهای لازم را در این حیطه به کشاورزان داده و متخلفین که از اجرای این امر سرپیچی می‌کنند را به دادگاه معرفی کنند.


دسته بندی

مسئول ﺭﻭاﺑﻄ ﻋﻤﻮﻣﻲ


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها