Portal_background_image

ﺳﺨﻨﺎﻥ ﻛﻴﻮاﻧﭙﻮﺭﻣﺪﻳﺮﺑﺮﻕ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮﺿﺮﻭﺭﺕ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻲ ﺩﺭﻣﺼﺮﻑ ﺑﺮﻕ ﺩﺭﺟﻠﺴﻪ ﺷﻮﺭاﻱ اﺩاﺭﻱ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ

ﺿﺮﻭﺭﺕ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻲ ﺩﺭﻣﺼﺮﻑ اﻧﺮﮊﻱ اﺯﺟﻤﻠﻪ ﺑﺮﻕ

.⚪r💠✳به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اراک، سیدمهدی مقدسی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اراک با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح نشاط عمومی و سلامت اجتماعی اظهار داشت: پیشنهاد می‌دهیم که ورزش عمومی و خانوادگی در ادارات ترویج یابد و هر اداره یک روز از هفته را مشخص کند تا کارمندان آن اداره به همراه خانواده‌هایشان بتوانند از محیط اداره در راستای انجام ورزش همگانی استفاده کنند.
💠نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه جامعه ما از درصد شادابی اندکی برخوردار است که یکی از اصلی‌ترین دلایل نمود این بی‌انگیزگی اجتماعی مشکلات معیشتی عموم اقشار است، به همین سبب مسئولان باید بکوشند تا شادابی اجتماعی که حتی در دین مبین اسلام نیز مورد تاکید است را در جامعه ترویج و تبیین کنند.
✳مقدسی ادامه داد: تدوین برنامه‌های مجاز تفریحی و نشاط‌ آور باید در دستورکار دستگاه‌های اجرائی قرار گیرد زیرا در شرایط امروز در جامعه پول نداریم و باید از مسئولان پرسید که آیا قشر کارگر جامعه در شرایط استاندارد زندگی می‌کنند زیرا جامعه‌ای که در شرایط استاندارد قرار داشته باشد می‌تواند بر روی مسائل درمانی و پیشگیری از بمیاری‌ها تمرکز داشته باشد.
💠وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان مرکزی در حوزه فرمانداران و بخشداری‌ها از نیروهای کار مطلوبی برخوردار است زیرا در ایام تعطیلات با وقوع حادثه سیل مرخصی‌های خود را لغو و طی اقدامی جهادی به مدیریت شرایط پرداختند که این اقدام شایسته قابل تقدیر و تشکر است.
✳مقدسی بیان کرد: فرمانداران باید در جایگاه خود حامی بخشداران باشند و توجه بیشتری به بخشداران داشته باشند که در انجام وظایف خود دچار مشکل نشوند.
💠نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دنبال اجرای منویات ارزشمند مقام معظم رهبری پس از مدت‌ها قانون استفاده حداکثری از ظرفیت تولیدی داخل کشور به تصویب رسید و تفاوت این قانون با قانون قبلی در الزام‌آور بودن آن است.
✳وی بیان کرد: درصورت اطلاع از ورود هرگونه اقلامی که تولید آن در مشور ممکن است با فرد وارد کننده به شدت برخورد و مجازات سنگینی به‌منظور انجام این کار برای وی اعمال می شود.
مقدسی بیان کرد: در نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه قطعات خودروسازی تعدادی از قطعات موردنیاز برای ساخت خودرو که مورد تحریم واقع شده بودند و دسترسی به آنها ممکن نبود به نمایش گذاشته شد و ضمن حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، مجموعه‌های دانشگاهی و برخی از مجموعه‌های تولیدی توانستیم قراردادهای بسیاری با مضمون تولید همان قطعات تحریم شده منعقد کنیم که این امر علاوه بر رفع نیاز داخلی سبب ایجاد کار برای بسیاری از واحدهای تولیدی کشور نیز می‌شود.
💠وی افزود: تاکنون 10 روز از تصویب قانون استفاده حداکثری از ظرفیت تولیدی داخلی کشور می‌گذرد اما اکنون از مسئولان مرتبط درخواست داریم که با جدیت تمام پیگیر اجرائی شدن 100 درصدی این قانون در کشور و در همه استان‌ها باشند.
✳نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تصویب این قانون فعالیت به مجموعه واگن‌پارس شهرستان اراک بازگشته و بسیاری از شرکت‌های جانبی نیز دست همکاری به سوی این مجموعه دراز کرده‌اند و از این پس دیگر اجازه نمی‌دهیم وزیر راه یا سایر معاونین مسیر دیگری راطی کنند
💠وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌های تولیدی کشور باید ضمن اجرای قانون استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی قیمت تمام شده تولیدات خود را معقول تعیین کنند، اصلی‌ترین هدف ما از اجرای این قانون اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار انتخابی سال است که این شعار تنها به تکرار در گفته‌ها نرسد بلکه در صحنه عمل نیز اجرائی شود.
✳وی عنوان کرد: خوشبختانه کشور ما توانست با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهی در حوزه نانو، اتمی و هواوفضا پیشرفت بسیار مطلوبی داشته باشد، حال با داشتن چنین کارنامه درخشانی نمی‌تواند نقص تولید قطعات خودروسازی را توجیه کرد زیرا با استفاده از ظرفیت دانشگاهی بطور قطع می‌توانیم در حوزه‌های خودروسازی و صنعت‌نفت نیز خودکفا شویم.
مقدسی خاطرنشان کرد: متاسفانه نظام اداری جامعه ما بیمار است و این مسئله به دولت‌های قبلی و کنونی ارتباطی ندارد.
💠وی بیان کرد: امیدواریم که با اعمال این اصلاح قوانین دیگر شاهد تکرار تجربیات تلخ و شیوه‌های غلط گذشته نباشیم و اعتبارات کشور چه در شرایط تحریمی و چه در شرایط رفاهی به صحیح ترین حالت ممکن مدیریت شود.


دسته بندی

مسئول ﺭﻭاﺑﻄ ﻋﻤﻮﻣﻲ


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها